(+90) 212 951 0364
info@oklif.com

Nedir ?

OKLİF, kısaca internet tabanlı hızlı, kolay ve güvenli bir cari hesap takip sistemidir.

Teknolojinin hızlı gelişmesi, akıllı cihazların bilgisayarların yerini almaya başlaması ve geniş bant internet kullanımının artması gibi yenilikler bilgiye erişim konusunda farklı yöntemler ortaya çıkartmıştır. Zamanla kişisel verilerin sabit bilgisayarlar içerisinde saklanması zorunluluğu ortadan kalkarak internet tabanlı sistemler sayesinde mobil cihazlar ve tablet bilgisayarlar ile her yerden bilgi erişimine olanak sağlanmıştır.

Bu hızlı gelişmeler ve kullanıcılarımızın da taleplerini göz önünde bulundurarak PİNORMA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ. firması 2010 yılında geliştirme faaliyetlerine başladık. Çalışmalar neticesinde kolay yazılabilir olması ve akılda kalıcı olması sebebi ile proje adını OKLIF olarak belirledik. Genel tanımı ile açıklayacak olursak OKLİF, masaüstü, mobil ve web platformlarına sahip internet üzerinden çalışan, bilgilerinize ev, ofis vb. gibi farklı yerlerden anında erişmenizi sağlayan hızlı, basit ve güvenli bir cari hesap takip sistemidir.

OKLİF, herkes tarafından yaygın olarak bilinen bulut mimarisi üzerine en güncel yazılım teknikleri kullanılarak geliştirilmektedir. Günümüzde kullanılan platformlarının fazla olması sebebi ile masaüstü, mobil ve web olmak üzere üç ana kategoride ele alınmıştır.


Masaüstü Platformu

Windows tabanlı bilgisayarlar için geliştirilmiş olan OKLİF masaüstü platformu, hızlı ve güvenli alt yapısı sayesinde düşük donanıma sahip bilgisayarlarda yüksek performans sergiler. OKLİF masaüstü platformu, diğer cihazlar için henüz tamamlanmamış olup geliştirilme aşamasındadır.

Windows MacOS Linux
Çalışıyor Geliştiriliyor Geliştiriliyor

2. Mobil Platformu

OKLİF hali hazırda aşağıdaki işletim sistemlerini kullanan akıllı telefon ve tablet cihazlarda çalışmaktadır. OKLİF mobil platformu, diğer cihazlar için henüz tamamlanmamış olup geliştirilme aşamasındadır.

Android IOS Windows
Çalışıyor Çalışıyor Çalışıyor