(+90) 212 951 0364
info@oklif.com

Gizlilik Politikası

Güncelleme tarihi: 27.03.2016

1. Genel

Bundan böyle “Hizmet Sağlayıcı” olarak anılacak olan PİNORMA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Limited Şirketi, www.oklif.com web sayfasını ziyaret edenlerin gizliliğini korumayı ilke olarak benimsemiştir. Bu nedenle, işbu gizlilik beyanı (“Gizlilik Beyanı”), web sitemizi kullanırken kullanıcılara ilişkin ne tür bilgilerin Hizmet Sağlayıcı tarafından alındığını, bunların nasıl kullanıldığını ve korunduğunu açıklamaktadır. Ayrıca işbu Gizlilik Beyanı çerçevesinde bu bilgilerin doğruluğunun sizin tarafınızdan nasıl denetlenebileceği ve istediğinizde Hizmet Sağlayıcıya başvurarak bu bilgilerin silinmesini nasıl sağlayabileceğiniz belirtilmektedir. Söz konusu bilgilerin, mevcut ve geçerli olan veri koruma düzenlemelerine uygun olarak işlenmesi ve kullanılması için gerekli olan her türlü işlem Hizmet Sağlayıcı tarafından yerine getirilecektir.

İşbu Gizlilik Beyanı, Hizmet Sağlayıcıya ait www.oklif.com web sayfasından link verilmiş başka siteler için geçerli değildir.

2. Kişisel bilgilerin toplanması, kullanımı ve işlenmesi

Belirli bir kişiye ait kullanılacak ve işlenecek bilgiler, yalnızca bu kişinin kendi istemiyle veri girmesi ya da bu hususta açıkça muvafakat vermesi halinde mümkündür. Veri girilmesi veya bu hususta açıkça muvafakat verilmesi, kişinin aşağıda belirtilen şartlar ile mutabık olduğunun göstergesidir.

Web sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde, sistem yönetimi, istatistik ve yedekleme uygulamalarının gerektirdiği bazı bilgiler sunucularımızda otomatik olarak depolanacaktır. Bu verilerin arasında Internet servis sağlayıcınızın ismi, bazı durumlarda IP adresiniz, web gezgini yazılımınızın versiyonu, erişim sağlanan bilgisayarın işletim sistemi, bize yönlendiren websitesi, sitemizdeyken ziyaret ettiğiniz diğer siteler ve sitemizi bulmak için kullandığınız arama sözcükleri bulunmaktadır. Duruma bağlı olarak bu tür veriler, site ziyaretçisi hakkında bazı sonuçlar çıkarılmasını sağlar. Ancak hiçbir kişisel bilgi bu çerçevede kullanılmayacaktır. Bu tür kişiye özel veriler sadece anonimleştirilerek kullanılabilir. Hizmet Sağlayıcının bu verileri dışarıdan (farklı) bir hizmet sağlayıcısına yönlendirmesi durumunda, verilerin, veri güvenliğine ilişkin mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde aktarılması için gerekli teknik ve organizasyonel işlemler gerçekleştirilecektir.

Kendi isteğinizle kişisel bilgilerinizin verilmesi halinde, Hizmet Sağlayıcı, bu bilgileri yasada öngörülen veya ziyaretçinin muvafakat beyannamesinde belirtilen sınırlamalar dahilinde kullanacağını, işleme tabi tutulacağını veya aktarılacağını taahhüt eder. Söz konusu kişisel bilgilerinin üçüncü kişilere aktarımı, sadece adli ya da idari mercilerce öngörülmesi halinde söz konusu olacaktır.

İşbu Gizlilik Beyanı´na ilişkin olası değişiklikler bu sayfada yayımlanacaktır. Bu çerçevede, size ait hangi bilgilerin saklandığına ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığına dair güncel olarak bilgi almanıza olanak sağlanacaktır.

3. Ödeme

www.oklif.com adresinde bulunan ödeme sayfalarında istenilen kredi kartı numarasının ilk 4 hanesi ile son 4 hanesi, ödeme işlemlerinde sorunlar oluşması durumunda kullanılan Kredi kartını teşhis etmek maksatlı 4242 **** **** 4242 formatı ile (tekrar kullanılamayacak şekilde) sistemlerimizde saklanmaktadır. Sistemlerimizde kredi kartına ait CCV bilgileri güvenlik politikamız gereği saklanmamaktadır.

4. Güvenlik

Hizmet Sağlayıcı, size ait bilgileri güvenli biçimde saklamaktadır; dolayısıyla söz konusu bilgilerin herhangi bir kayıba, suistimale ya da değişikliğe karşı korunması için gerekli tüm önlemleri almaktadır. Hizmet Sağlayıcının, gerekli hizmeti size ulaştırmak için bilgilerinize erişimi olan sözleşmesel ortakları (örn. Bankalar), sözleşmesel yükümlülükleri çerçevesinde bu bilgileri gizli tutmak ve başka hiçbir amaçla kullanmamakla yükümlüdür.

5. Web İzleme

Hizmet Sağlayıcı, www.oklif.com web sayfaları içerisinde pazarlama ve optimizasyon amaçlı veri toplar ve saklar. Bu veriler anonimleştirilmiş kullanıcı profilleri oluşturmak için kullanılabilir. Bu işlemler için özel Çerezler ayarlanmış olabilir.

Kullanıcılarımız tarafından açık bir anlaşma olmaksızın toplanan veriler kişisel bir ziyaretçinin kimliğini belirlemek için kullanılmaz ve anonim herhangi diğer kişisel bilgileri ile birleştirilmez.

6. Düzenleme ve Yenileme

Kayıtlı olan müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir.Hizmet Sağlayıcı, güvenlik nedeni ile eski bilgilerinizde (Sistem yöneticilerimizin belirleyeceği bir zamana kadar) yedekleme sistemi içerisinde kayıt altında tutulabilir.

7. İstekleriniz ve sorularınız

Depolanan bilgiler, yasal veya sözleşmesel dosyalama süresi sona erdiğinde veya artık gereksinimi kalmaması halinde Hizmet Sağlayıcı tarafından silinebilir. Ancak, elbette siz istediğiniz zaman size ait bilgilerin silinmesini talep edebilirsiniz. Ayrıca gelecekte, istediğiniz zaman kişisel bilgilerinizin kullanım ya da işleme tabi tutulmasına dair muvakatinizi geri çekebilirsiniz. Bu tür durumlarda ya da kişisel bilgilerinize ait diğer tüm sorularınız konusunda elektronik posta yoluyla (info@oklif.com) Hizmet Sağlayıcı'ya danışabilirsiniz. Size ait bilgilerin saklanıp ve bu bilgilerin kullanım alanlarına ilişkin sorularınız için bizimle yine aynı yöntemle temasa geçebilirsiniz. Dileklerinize anında yanıt vermek için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimizden emin olabilirsiniz.